fbpx

Український ринг. Правила

Національна програма підготовки службових собак

Ступінь 1. "Початковий"

Вправи:

Послух, соціалізованість і подолання перешкод Максимальний бал
1.1 Рух поруч із вартовим на повідку, рух попереду вартового, ставлення до пострілу та намордника 40
1.2 Безопорний стрибок 10
1.3 Ставлення до їжі 20
1.4 Витримка та підхід до вартового 10
Диференціювання запахів Максимальний бал
1.5 Пошук предмету із запахом вартового 30
Охорона і захист Максимальний бал
1.6 Охорона речі (об’єкту ззовні) 30
1.7 Охорона території (об’єкту зсередини) 30
1.8 Затримання втікача 30
Всього: 200

Оцінювання:

0 149 незадовільно
150 159 задовільно
160 169 добре
170 179 дуже добре
180 200 відмінно

Усі вправи послуху і диференціювання запаху виконуються в присутності зловмисників у захисних костюмах, які поводять себе пасивно, не бігають, рухаються спокійно і повільно у своїх справах, не звертаючи уваги на собак.

Кваліфікація:

Переможець змагання рівня САСТ отримує допуск у робочий клас на виставках рівня САС, (відповідно до загальних положень КСУ), але не кваліфікацію. Для присвоєння Кваліфікації на Ступінь 1 собака має отримати не менше 150 балів із 200 на двох змаганнях протягом необмеженого періоду часу.

Опис вправ:

Виконання вправи

Вихідне положення на відмітці «Старт» - собака сидить поруч із вартовим, плече собаки поряд із ногою вартового.

За запрошенням розпорядника, вартовий надягає на собаку намордник та підходить до судді. Де вітається рукостисканням з суддею та «зловмисником». Після цього знімає з собаки намордник та починає виконувати вказівки розпорядника.

Вартовий слідує за простим маршрутом, який включає два повороти в русі (ліворуч та праворуч),  один розворот кругом, два повороти на місці, дві зміни темпу зі звичайного - бігом і повільно, один висил* на довжину повідка за командою «Вперед!» та чотири зупинки, коли собака має зайняти вихідне положення. Повторення команди «Поруч!» допускається на поворотах, розворотах, при зміні темпу, старті та зупинці. Зміни напрямків, темпу і зупинки виконуються за сигналом судді або розпорядника. Увесь час, окрім висилу вперед, собака має рухатися на провислому повідку поруч з вартовим (лопатка собаки на рівні стегна вартового).   Під час виконання вправи лунає постріл зі стартового пістолету. Собака має не звертати уваги на звук.

*Висил на довжину повідка: собака за командою «Вперед!» має вийти на довжину повідка у вказаному жестом провідника напрямку. Після чого провідник починає рух та повертає собаку до себе командою «Поруч!» Собака має на ходу прилаштуватися до провідника та продовжити рух разом з ним.

ПомилкаШтраф
Кожна повторна команда1
Кожне механічне втручання в роботу собаки2
Кожний відхід собаки в межах одного корпусу у будь-якому напрямку1
Відхід собаки більше як на один корпус з подальшим поверненням3
Відсутність посадки при зупинці або некоректна посадка1
Кожне намагання позбутися намордника (супротив при надяганні тощо)1
За командою «Вперед» собака не напружує поводок1
Після команди «Вперед» собака відходить від вартового але самостійно повертається.1
Собака починає тягти вартового в сторону від заданого маршруту2
Собака припиняє виконання вправи, шукає джерело звуку, втрачаючи інтерес до вартового10
Собака демонструє агресію у процесі виконання вправи20
Невиконання вправи (неможливість одягти намордник або постійні спроби його зняти; більш ніж 5 механічних втручань в роботу собаки; собака не відходить по команді вперед)Дискваліфікація
Всього балів 40Всього штрафів
Результат виступу

Виконання вправи

Вартовий із собакою підходить до позначеного та обладнаного для виконання вправи місця, фіксує собаку на ланцюгу і відходить від неї на 10 метрів по прямій, де одразу розвертається до неї обличчям. У зоні розміщення собаки розкидана їжа, на яку він має не звертати уваги. Принюхування без спроби підняти допустиме. Повз собаку проходить людина в звичайному одязі і кидає їжу в бік собаки. Собака має нейтрально ставитися до перехожого, проте його поведінка після спроби підкинути їжу не регламентується.

ПомилкаШтраф
Собака бере їжу та кидає після деякого часу, або додаткової команди5
Собака агресивно реагує на спокійного перехожого до моменту підкидання їжі2
Невиконання вправи (собака поїдає їжу)Дискваліфікація
Всього балів 10                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

Виконання вправи

По сигналу розпорядника вартовий повертається до собаки і займає вихідне положення. Після цього відстібує ланцюг, фіксує собаку у положенні лежачи на означеному місці, та відходить від нього на 10 метрів, після чого повертається до собаки обличчям. Собака має спокійно чекати, пильно слідкувати за діями вартового та інших присутніх, не змінюючи положення до відповідної команди вартового. За сигналом розпорядника вартовий кличе собаку до себе. По команді вартового собака повинен підійти якнайшвидше, і зайняти положення сидячи перед вартовим або у вихідному положенні, поруч із вартовим.

ПомилкаШтраф
Кожна повторна команда1
Кожне механічне втручання в роботу собаки2
Кожен зрив витримки2
Собака змінює положення без команди1
Повільний підхід1
Собака відволікається виконуючи підхід1
Собака не сідає біля вартового або робить це некоректно1
Інші порушення1-2
Невиконання вправи (собака зривається з витримки більше трьох разів; собака не підходить до вартового після трьох команд)Дискваліфікація
Всього балів 20                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

Виконання вправи

Вихідне положення - собака сидить поруч із вартовим, плече собаки поряд із ногою вартового, без поводка.

Перешкода - бар'єр висотою, що сягає грудей собаки. Вартовий самостійно обирає зручну відстань від перешкоди. Висоту корегує розпорядник виходячи із зросту собаки. Собака по команді вартового має подолати бар'єр, не торкаючись його, після чого виконати команду вартового «До мене!».

ПомилкаШтраф
Кожна повторна команда1
Кожне механічне втручання в роботу собаки2
Собака торкається перешкоди під час виконання стрибка1
Собака спирається на перешкоду2
Собака долає перешкоду за другої спроби5
Невиконання вправи (собака не повертається до вартового; собака не долає перешкоду)Дискваліфікація
Всього балів 10                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

Виконання вправи

Вихідне положення - на відстані 1 метр від межі зони обшуку, собака сидить поруч із вартовим, плече собаки поряд із ногою вартового, без поводка.

Зона обшуку - майданчик 10х10 метрів, кордони якого умовно означені стрічкою, без сильних сторонніх запахів, умовно чистий. Може бути вкритий травою, листям, сіном тощо.

Предмети - 5 однакових дерев'яних фішок 4 см в діаметрі та 3 см висотою. Час обшуку - 2 хвилини.

Вартовий отримує від розпорядника один із 5-ти предметів, відмічений маркером, і тримає його при собі протягом 30 сек. Повертає предмет і розвертається спиною до майданчика разом із собакою. Розпорядник, не входячи в зону обшуку, закидає предмет на майданчик.

Собака по команді вартового обшукує майданчик і певним чином означує знахідку (голосом, підносить вартовому, фіксується коло предмета тощо). Вартовий повідомляє розпорядника про знахідку, піднявши руку. Вартовий може рухатися вздовж межі майданчика не заходячи в нього та керувати діями собаки голосом або жестами.

ПомилкаШтраф
Собака бере в пащу інші предмети та самостійно викидає їх5
Інші порушення1-2
Собака виходить із зони обшуку і не повертається протягом 30 секундДискваліфікація
Всього балів 30                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

 

Виконання вправи

Вихідне положення - собака прив’язаний на натягнутому ланцюгу фіксується в положенні лежачи перед річчю вартового (торба, одежина, амуніція, але не іграшка і не їжа). Річ має бути розташована таким чином, щоб собака не міг дотягтися до неї пащею.

Вартовий відходить від собаки на 10 метрів на вказане суддею місце і стоїть «ані руш» так, щоб собака міг його бачити. Собака по команді вартового залишається стерегти річ. Повз нього на відстані 5 метрів двічі (туди і назад) спокійно проходить зловмисник у звичайному одягу. Собака має бути спокійним біля речі. Після цього зловмисник намагається заволодіти річчю, простягаючи руку до речі без тиску на собаку. Якщо собака демонструє загрозливу поведінку*, вправа вважається виконаною. Якщо зловмисник взяв річ у руки, вправа не виконана.

Суддя подає команду вартовому повертатися до собаки, щойно той повернувся і зафіксувавcя біля речі. Собака має повернутися до речі, і залишатися поруч із нею протягом 90 секунд з моменту зникнення зловмисника в укритті.

*Під загрозливою поведінкою слід розуміти - гарчання, гавкіт, інші звуки і рухи, якими собака попереджає про готовність активно протидіяти зловмиснику.

ПомилкаШтраф
Змінює положення до перевірки охорони1
Собака гавкає на спокійного перехожого2
Собака агресивно ставиться до спокійного перехожого5
Відходить від речі до перевірки охорони5
Собака не повертається до речі протягом 90 секунд після того як зловмисник зник в укритті10
Інші порушення1-2
У собаки вкрали річ, собака не демонструє охоронної поведінкиДискваліфікація
Всього балів 30                                Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

 

Виконання вправи

Вихідне положення - вартовий залишає собаку на ланцюгу та ховається в укритті.

Майданчик - 10x10 метрів, огороджений добре помітним парканчиком заввишки 50-90 см. На одній з сторін квадрату, біля його кутів, впритул до огорожі облаштовуються два укриття для зловмисників. Біля протилежної його сторони – укриття для вартового та прив’язь або блокпост для собаки.

По сигналу судді перший зловмисник у звичайному одязі виходить із-за укриття, та подолавши огорожу, починає рухатися в напрямку укриття вартового спокійним кроком . Щойно він подолав половину майданчика, або собака подав голос, зловмисник повертається за (в) своє укриття. Аналогічно поводить себе й другий зловмисник. Відмінність полягає лише в тому, що він рухається в напрямку собаки. Собака має «подати голос» («означити») присутність стороннього на території.

Слідом, за сигналом судді, перший зловмисник, перетинає огорожу і починає бігти на собаку, імітуючи атаку на неї. На відстані 2 кроки до собаки він протягом 10 секунд здійснює на нього психологічний тиск за допомогою замахів палицею, криків, команд тощо. За сигналом  судді, зловмисник, не припиняючи тиску, різко вносить руку в захисному рукаві в межі досягнення собаки. Якщо собака не провела хватку, то він припиняє тиск та декілька секунд провокує собаку на здійснення хватки. Після чого втікає в укриття.

ПомилкаШтраф
Собака починає гавкати до появи зловмисників1
Собака починає гавкати до появи зловмисників та мляво реагує на їх появу5
Собака не замовкає після повернення зловмисника до укриття0.5
Собака не подає голосу при перетині огорожі (за кожен)1
Собака не подає голосу після перетину зловмисником середини огородженого майданчика (за кожен)5
Собака невпевнено поводиться при здійснені на неї тиску10
Собака не демонструє жодної охоронної поведінки або не тримає тиск (втікає)Дискваліфікація
Всього балів 30                                Всього штрафів
Результат виступу

 

Виконання вправи

Вихідне положення - собака сидить паралельно із вартовим, плече собаки поряд із ногою вартового без повідка. Зловмисник виходить із-за укриття і підходить до відмітки 10 метрів від собаки. Вартовий бере собаку за нашийник, зловмисник повертається спиною до собаки і рухається від нього. Вартовий попереджає зловмисника про пуск собаки, наприклад, «Стій, пускаю собаку!», і посилає собаку на затримання, прямуючи за ним. Собака, наздогнавши зловмисника, має вхопити його у будь-яку частину тіла. Після контакту з собакою зловмисник протягом 15 секунд веде з нею активну боротьбу, борсаючись і пручаючись, але без захоплень і ударів, після чого по команді судді завмирає. Вартовий знімає собаку голосом або механічно.

ПомилкаШтраф
Кожна повторна команда1
Кожне механічне втручання в роботу собаки1
Кожен зрив витримки1
Собака хапає втікача укусом, але відразу відпускає і не повторює спроби вхопити знову10
Собака здійснює кілька укусів зловмисника, але відпускає до команди вартового7
Слабка неактивна хватка2-8
Утримання менше 15 сек без відходу від затриманого1-3
Утримання менше 5 сек без відходу від затриманого5
Складнощі зі зняттям собаки2
Собака не затримує зловмисника до умовної лінії втечі (20 м від старту) 
Всього балів 30                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

Український ринг. Правила

Національна програма підготовки службових собак

Ступінь 1. "Початковий"

Вправи:

Послух, соціалізованість і подолання перешкод

1.1 Рух поруч із вартовим на повідку, рух попереду вартового, ставлення до пострілу та намордника
Максимальний бал - 40

1.2 Ставлення до їжі
Максимальний бал - 10

1.3 Витримка та підхід до вартового
Максимальний бал - 20

1.4 Безопорний стрибок
Максимальний бал - 10

Диференціювання запахів

1.5 Пошук предмету із запахом вартового
Максимальний бал - 30

Охорона і захист

1.6 Охорона речі (об’єкту ззовні)
Максимальний бал - 30

1.7 Охорона території (об’єкту зсередини)
Максимальний бал - 30

1.8 Затримання втікача
Максимальний бал - 30

ВСЬОГО: 200

Оцінювання:

0 149 незадовільно
150 159 задовільно
160 169 добре
170 179 дуже добре
180 200 відмінно

Усі вправи послуху і диференціювання запаху виконуються в присутності зловмисників у захисних костюмах, які поводять себе пасивно, не бігають, рухаються спокійно і повільно у своїх справах, не звертаючи уваги на собак.

Кваліфікація:

Переможець змагання рівня САСТ отримує допуск у робочий клас на виставках рівня САС, (відповідно до загальних положень КСУ), але не кваліфікацію. Для присвоєння Кваліфікації на Ступінь 1 собака має отримати не менше 150 балів із 200 на двох змаганнях протягом необмеженого періоду часу.

Опис вправ:

Виконання вправи

Вихідне положення - собака сидить поруч із вартовим, плече собаки поряд із ногою вартового.

За запрошенням розпорядника вартовий одягає на собаку намордник, подає командку «Поруч!» собаці, підходить до судді та помічника в захисному костюмі та вітається рукостисканням з кожним по черзі. Після цього називає себе та собаку, знімає з собаки намордник та починає виконувати вказівки розпорядника, подаючи собаці команду рухатися поруч із ним.

Вартовий слідує за простим маршрутом, який включає по два повороти наліво направо і один кругом, три зміни темпу зі звичайного - бігом, швидко і повільно, один висил* на довжину повідка за командою «Вперед!» та одну зупинку, коли собака має зайняти вихідне положення.  Повторення команди «Поруч!» допускається на поворотах, розворотах, при зміні темпу, старті та зупинці. Зміни напрямків, темпу і зупинки виконуються за сигналом судді або розпорядника. Під час виконання вправи лунає постріл зі стартового пістолету. Собака має не звертати уваги на звук.

*Висил на довжину повідка: собака за командою «Вперед!» має вийти на довжину повідка та продовжувати рух попереду вартового до наступної команди «Поруч!». Поводок має бути трохи напруженим.

ПомилкаШтраф
Кожна повторна команда1
Кожне механічне втручання в роботу собаки2
Кожний відхід собаки в межах одного корпусу у будь-якому напрямку1
Відхід собаки більше як на один корпус з подальшим поверненням3
Відсутність посадки при зупинці або некоректна посадка1
Кожне намагання позбутися намордника (супротив при надяганні тощо)1
За командою «Вперед» собака не напружує поводок1
Після команди «Вперед» собака відходить від вартового але самостійно повертається.1
Собака починає тягти вартового в сторону від заданого маршруту2
Собака припиняє виконання вправи, шукає джерело звуку, втрачаючи інтерес до вартового10
Собака демонструє агресію у процесі виконання вправи20
Невиконання вправи (неможливість одягти намордник або постійні спроби його зняти; більш ніж 5 механічних втручань в роботу собаки; собака не відходить по команді вперед)Дискваліфікація
Всього балів 40Всього штрафів 
 Результат виступу 

Виконання вправи

Вартовий із собакою підходить до позначеного та обладнаного для виконання вправи місця, фіксує собаку на ланцюгу і відходить від неї на 10 метрів по прямій, де одразу розвертається до неї обличчям. У зоні розміщення собаки розкидана їжа, на яку він має не звертати уваги. Принюхування без спроби підняти допустиме. Повз собаку проходить людина в звичайному одязі і кидає їжу в бік собаки. Собака має нейтрально ставитися до перехожого, проте його поведінка після спроби підкинути їжу не регламентується.

ПомилкаШтраф
Собака бере їжу та кидає після деякого часу, або додаткової команди5
Собака агресивно реагує на спокійного перехожого до моменту підкидання їжі2
Невиконання вправи (собака поїдає їжу)Дискваліфікація
Всього балів 10                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

Виконання вправи

По сигналу розпорядника вартовий повертається до собаки і займає вихідне положення. Після цього відстібує ланцюг, фіксує собаку у положенні лежачи на означеному місці, та відходить від нього на 10 метрів, після чого повертається до собаки обличчям. Собака має спокійно чекати, пильно слідкувати за діями вартового та інших присутніх, не змінюючи положення до відповідної команди вартового. За сигналом розпорядника вартовий кличе собаку до себе. По команді вартового собака повинен підійти якнайшвидше, і зайняти положення сидячи перед вартовим або у вихідному положенні, поруч із вартовим.

ПомилкаШтраф
Кожна повторна команда1
Кожне механічне втручання в роботу собаки2
Кожен зрив витримки2
Собака змінює положення без команди1
Повільний підхід1
Собака відволікається виконуючи підхід1
Собака не сідає біля вартового або робить це некоректно1
Інші порушення1-2
Невиконання вправи (собака зривається з витримки більше трьох разів; собака не підходить до вартового після трьох команд)Дискваліфікація
Всього балів 20                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

Виконання вправи

Вихідне положення - собака сидить поруч із вартовим, плече собаки поряд із ногою вартового, без поводка.

Перешкода - бар'єр висотою, що сягає грудей собаки. Вартовий самостійно обирає зручну відстань від перешкоди. Висоту корегує розпорядник виходячи із зросту собаки. Собака по команді вартового має подолати бар'єр, не торкаючись його, після чого виконати команду вартового «До мене!».

ПомилкаШтраф
Кожна повторна команда1
Кожне механічне втручання в роботу собаки2
Собака торкається перешкоди під час виконання стрибка1
Собака спирається на перешкоду2
Собака долає перешкоду за другої спроби5
Невиконання вправи (собака не повертається до вартового; собака не долає перешкоду)Дискваліфікація
Всього балів 10                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

Виконання вправи

Вихідне положення - на відстані 1 метр від межі зони обшуку, собака сидить поруч із вартовим, плече собаки поряд із ногою вартового, без поводка.

Зона обшуку - майданчик 10х10 метрів, кордони якого умовно означені стрічкою, без сильних сторонніх запахів, умовно чистий. Може бути вкритий травою, листям, сіном тощо.

Предмети - 5 однакових дерев'яних фішок 4 см в діаметрі та 3 см висотою. Час обшуку - 2 хвилини.

Вартовий отримує від розпорядника один із 5-ти предметів, відмічений маркером, і тримає його при собі протягом 30 сек. Повертає предмет і розвертається спиною до майданчика разом із собакою. Розпорядник, не входячи в зону обшуку, закидає предмет на майданчик.

Собака по команді вартового обшукує майданчик і певним чином означує знахідку (голосом, підносить вартовому, фіксується коло предмета тощо). Вартовий повідомляє розпорядника про знахідку, піднявши руку. Вартовий може рухатися вздовж межі майданчика не заходячи в нього та керувати діями собаки голосом або жестами.

ПомилкаШтраф
Собака бере в пащу інші предмети та самостійно викидає їх5
Інші порушення1-2
Собака виходить із зони обшуку і не повертається протягом 30 секундДискваліфікація
Всього балів 30                        Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

 

Виконання вправи

Вихідне положення - собака прив’язаний на натягнутому ланцюгу фіксується в положенні лежачи перед річчю вартового (торба, одежина, амуніція, але не іграшка і не їжа). Річ має бути розташована таким чином, щоб собака не міг дотягтися до неї пащею.

Вартовий відходить від собаки на 10 метрів на вказане суддею місце і стоїть «ані руш» так, щоб собака міг його бачити. Собака по команді вартового залишається стерегти річ. Повз нього на відстані 5 метрів двічі (туди і назад) спокійно проходить зловмисник у звичайному одягу. Собака має бути спокійним біля речі. Після цього зловмисник намагається заволодіти річчю, простягаючи руку до речі без тиску на собаку. Якщо собака демонструє загрозливу поведінку*, вправа вважається виконаною. Якщо зловмисник взяв річ у руки, вправа не виконана.

Суддя подає команду вартовому повертатися до собаки, щойно той повернувся і зафіксувавcя біля речі. Собака має повернутися до речі, і залишатися поруч із нею протягом 90 секунд з моменту зникнення зловмисника в укритті.

*Під загрозливою поведінкою слід розуміти - гарчання, гавкіт, інші звуки і рухи, якими собака попереджає про готовність активно протидіяти зловмиснику.

ПомилкаШтраф
Змінює положення до перевірки охорони1
Собака гавкає на спокійного перехожого2
Собака агресивно ставиться до спокійного перехожого5
Відходить від речі до перевірки охорони5
Собака не повертається до речі протягом 90 секунд після того як зловмисник зник в укритті10
Інші порушення1-2
У собаки вкрали річ, собака не демонструє охоронної поведінкиДискваліфікація
Всього балів 30                                Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

 

Виконання вправи

Вихідне положення - вартовий залишає собаку на ланцюгу та ховається в укритті.

Майданчик - 10x10 метрів, огороджений добре помітним парканчиком заввишки 50-90 см. З зовнішньої сторони квадрату, на його кутах, впритул до огорожі облаштовуються два укриття.

По сигналу судді перший зловмисник у звичайному одязі виходить із-за укриття та подолавши огорожу починає рухатися в напрямку протилежної сторони майданчика спокійним кроком . Щойно він подолав половину майданчика, або собака подав голос, зловмисник повертається за укриття. Аналогічно поводить себе другий зловмисник. Собака має «подати голос» («означити») присутність стороннього на території.

Слідом, за сигналом судді, перший зловмисник перетинає огорожу і починає бігти на собаку, імітуючи атаку на неї. На відстані 2 кроки до собаки він протягом 10 секунд здійснює на нього психологічний тиск за допомогою замахів палицею, криків, команд тощо, і втікає за укриття.

ПомилкаШтраф
Собака починає гавкати до появи зловмисників1
Собака починає гавкати до появи зловмисників та мляво реагує на їх появу5
Собака не замовкає після повернення зловмисника до укриття0.5
Собака не подає голосу при перетині огорожі (за кожен)1
Собака не подає голосу після перетину зловмисником середини огородженого майданчика (за кожен)5
Собака невпевнено поводиться при здійснені на неї тиску10
Собака не демонструє жодної охоронної поведінки або не тримає тиск (втікає)Дискваліфікація
Всього балів 30                                Всього штрафів 
 Результат виступу 

 

Виконання вправи

Вихідне положення - собака сидить паралельно із вартовим, плече собаки поряд із ногою вартового без повідка. Зловмисник виходить із-за укриття і підходить до відмітки 10 метрів від собаки. Вартовий бере собаку за нашийник, зловмисник повертається спиною до собаки і рухається від нього. Вартовий попереджає зловмисника про пуск собаки, наприклад, «Стій, пускаю собаку!», і посилає собаку на затримання, прямуючи за ним. Собака, наздогнавши зловмисника, має вхопити його у будь-яку частину тіла. Після контакту з собакою зловмисник протягом 15 секунд веде з нею активну боротьбу, борсаючись і пручаючись, але без захоплень і ударів, після чого по команді судді завмирає. Вартовий знімає собаку голосом або механічно.

ПомилкаШтраф
Кожна повторна команда1
Кожне механічне втручання в роботу собаки1
Кожен зрив витримки1
Собака хапає втікача укусом, але відразу відпускає і не повторює спроби вхопити знову10
Собака здійснює кілька укусів зловмисника, але відпускає до команди вартового7
Слабка неактивна хватка2-8
Утримання менше 15 сек без відходу від затриманого1-3
Утримання менше 5 сек без відходу від затриманого5
Складнощі зі зняттям собаки2
Собака не затримує зловмисника до умовної лінії втечі (20 м від старту) 
Всього балів 30                        Всього штрафів 
 Результат виступу