fbpx

Курс спеціальної підготовки

sparing-round

Спарінг

Відпрацювання техніки роботи проти людини

Враховуючі реалії сьогодення собака повинна вміти ухилятися від атак супротивника, проходити у незахищені місця й одночасно робити перехвати ударів у тих фазах, коли удар ще не набрав або вже втратив свою силу.

Необхідний досвід собака набуває у тренировочних бійках проти одного або кількох супротивників.

Записатись на цей курс
oxorona-rechi-round

Охорона речі

Зазвичай ця навичка не використовується в реальному житті, але вона є основою для відпрацювання таких навичок як охорона людини, автомобіля, території тощо.

По команді "місце", "охороняй" собаку залишають всередині кола диаметром 2-3 метри, центром якого є річ хазяїна. Хазяїн заходить за укриття позаду собаки на відстані 10 м. Двоє помічників намагаються забрати річ у собаки. Задача собаки не віддати річ, яку вона охороняє.

При цьому охоронна собака не повинна реагувати на помічників, які спокійно переміщуються за межами кола.

При спробі помічника перетнути коло, підкинути їжу або відволікти увагу собаки будь-яким іншим способом, собака має розпочати обгавкування, таким чином демонструючи свої агресивні наміри та привертаючи увагу хазяїна та оточуючих.

Собака має право вкусити або виконати хватку тільки після явної спроби помічника забрати річ.

Собака не може підбирати їжу, відходити від речі, Тримати її у зубах та переносити на інше місце, проявляти пасивно-оборонювальну реакцію.

Дресирувальник не може керувати собакою із укриття.

Записатись на цей курс
oxorona-ludyny-round

Охорона людини

Навичка охорони людини  виконується як на повідку, так і без нього. Після отримання команди собака висувається вперед і займає місце між хазяїном та умовним супротивником. При наближенні супротивника собака починає активне обгавкування для попередження будь-яких намагань наблизитись до хазяїна. Собака дає хазяїну час відійти на безпечну відстань і за його командою сама починає відхід.

Собака має атакувати будь-кого, хто зробить різкий рух в бік хазяїна та бути готовим відпустити зловмисника одразу після команди хазяїна та знову перейти в режим охорони. Собака може продовжити атаку та переключатись на кожного, хто наблизиться до хазяїна.

Відходячи та відзиваючи собаку хазяїн може контролювати дистанцію між нападниками і собакою і, таким чином, тримати ситуацію під контролем.

Як правило, конфлікти згасають ще на початковому етапі виконання навички.

Записатись на цей курс
oxorona-teritorii-round

Охорона території

Цю навичку починають відпрацьовувати на майданчику. В подальшому це дає змогу всього за один-два заняття поставити собаку на охорону будь-якого об’єкту - квартири, котеджу, складу тощо.

За командою собака залишається у вільному стані на огородженій сітчатим парканом ділянці (хазяїн йде до укриття, розташованого  позаду собаки на відстані 10 м). На огородженій території є одна незамкнена фіртка.

Для кожної собаки виходячи з її особливостей та подальшого застосування окремо оговорюється відстань до зовнішньої умовної межі об’єкту.

Собака має взяти об’єкт під охорону. Уважно, але мовчки слідкувати за всім, що відбувається ззовні умовної межі об’єкту.

При перетині помічниклм межі об’єкту собака повинна розпочати обгавкування. При наближенні помічника до огорожі собака мусить відступити всередину об’єкту (щоб уникнути можливого ураження крізь відчинену фіртку, двері або щілину в паркані собака має знаходитись не ближче 1,5-2 метри від огорожі). Ні в якому разі собака не повинна залишати територію об’єкту крізь відчинені двері або фіртку, навіть за умов провокації з боку помічника.

Собака повинна миттєво атакувати помічника, який проник за лінію огорожі, активно вести боротьбу із ним до приходу дресирувальника або до повного припинення супротиву, після чого собака має перейти на охорону затриманого.

Записатись на цей курс
oxorona-avto-round

Охорона автомобіля

На початковій стадії відпрацювання цієї навички використовуєтьсья макет.

При наближенні людини до автомобіля, що охороняється, собака, яка знаходиться у салоні починає обгавкування, тим самим привертає увагу оточуючих.

В будь-якій ситуації собака не має рухатись по салону, кидатись на скло, псувати оббивку салону, висовуватись у прочинені вікна або двері, залишати салон.

Собака повинна атакувати супротивника лише у разі проникнення будь-якої частини його тіла всередину салону і тільки в цю його частину.

Записатись на цей курс
rozshuk-round

Основи розшуку

Здібості собак розрізняти запахи здавна використовуються людиною. Навчання з пошуку певного запаху серед інших, слідування за запахом, пошук речей базується на природномих для собаки інстинктах. Перш за все собака вчиться "занюхувати" запах, тобто достідити і запам'ятати його за командою. Вивчений запах собака може шукати як на місцевості (в полі, у лісі, в будь-якому приміщенні, автомобілі), вправа називається "Обшук місцевості", так і обирати серед інших запропонованих запахів, нанесених на ідентичних зовні предметах. вправа "Вибірка речі". У повсякденному житті такі навички домашньої собаки легко перетворюються на захоплюючі ігри, коли власник ховає речі, а собака їх знаходить. А іноді стають у пригоді для пошуку загублених ключів та гаманців, своїх власних та будь-чиїх інших. Факультативно навчаємо і слідовій роботі, коли собака визначивши напрямок слідування запаху починає переслідування загубленої людини або дитини. Розвиток одорологічних здібностей собаки не тільки сприяє її всебічному розвитку інтелектуально і фізично, а й значно розширює можливості її використання у реальному житті, робить вашу собаку правжнім помічником і напарником на все життя.

Записатись на цей курс